• Rozlúčka pred prázdninami, ročníky 5.-9. 🌲

Keďže sa nám blížia zimné prázdniny, tak sme sa minulý piatok rozlúčili v triedach so žiakmi na 2. stupni. Zimnú atmosféru nám okrem počasia, spríjemňovalo aj počúvanie vianočných piesní, nechýbalo ani posedenie pri jedličke, pod ktorou si žiaci našli aj milé prekvapenie - darčeky, ktoré si navzájom venovali. V triedach vládla veselá nálada, žiaci si pospevovali, priniesli si rôzne dobroty, na ktorých si pochutnávali a zahrali si aj spoločenské hry. Na záver sme si všetci zaželali šťastné a pokojné prežitie vianočných sviatkov v kruhu svojich najbližších .

Napísala: Mgr. Anna Mankovecká

• Beseda so stolárom

Minulý týždeň,  do našej školy zavítal pán Ivan Villem. Na hodine techniky nám ukázal, ako vyrobiť búdku pre vtáčiky. Dve búdky sme si dokonca aj sami vyrobili s jeho pomocou. Ukázal nám, ako správne pribíjať klince a porozprával nám o tom. Sme mu veľmi vďační, že prijal naše pozvanie a že sme si to mohli vyskúšať.

Napísala žiačka 9. A :  Martina Mančušková

• Dôležitý oznam !

Minister školstva, vedy, výskumu a športu podľa § 150 ods. 8 zákona č. 245/2008 Z. z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov rozhodol, že s účinnosťou od 13. decembra 2021 do 17. decembra 2021 mimoriadne prerušuje  školské vyučovanie v základných školách pre žiakov na druhom stupni .

Rozhodnutie ministra školstva s účinnosťou od 13.12.2021.

• Daruj zabalené šťastie

Touto cestou by sme sa chceli poďakovať všetkým rodičom, žiakom, triednym pani učiteľkám a učiteľom, ktorí pridali ruku k dielu a spoločne vytvorili vianočné krabice pre seniorov. Podarilo sa nám vyzbierať neskutočné množstvo krabíc plných lásky, ktoré sme dnes odovzdali na Obecný úrad.

Ste úžasní, ďakujeme .

Napísala : Mgr.L.Énekešová

• Mikuláš na našej škole

Ako každý rok, tak aj včera k nám do školy opäť zavítal Mikuláš so svojou veselou družinou. Sprevádzal ho krásny anjel a nahnevaný čert. Zavítali do každej triedy, kde ich už nedočkavo čakali pripravení malí, ale aj veľkí žiaci, ktorí im spoločne zarecitovali, zaspievali alebo prečítali krásne básne. Mikuláš si ich pozorne vypočul a za ich prekrásne vinše a piesne ich obdaroval pekným a hlavne sladkým balíčkom . Samozrejme nesklamal ani čert, ktorý niektoré detičky označil čiernym uhlíkom. Mikuláš sa rozlúčil sľubom, že o rok sa príde na všetkých pozrieť zas.

Veľký súboj o najmúdrejšieho medzi najbystrejšími. Na našej škole 30.11.2021 sa žiaci ročníkov 2. až 4. zúčastnili tejto vedomostnej súťaže. Budeme im všetkým držať palce a netrpezlivo čakať na výsledky.

Napísala : Mgr.Monika Rampašeková

• Vianoce sa blížia

Veľmi pekne ďakujeme rodine Natálky Dananaiovej, za darovanie krásneho živého stromčeka, ktorý nám skrášľuje našu školu a navodzuje úžasnú predvianočnú atmosféru.