• Oznámenie riaditeľky ZŠ s MŠ pre žiakov a ich zákonných zástupcov

• Na základe Usmernenia ministra školstva na hodnotenie žiakov základných škôl v čase mimoriadnej situácie spôsobenej prerušením vyučovania v školách v školskom roku 2019/2020 od 16.03.2020, ktorý pretrváva aj v prípade, že by vyučovanie v školách bolo obnovené ešte pred ukončením školského roka, t.j. pred 30.06.2020

riaditeľka ZŠ s MŠ oznamuje spôsob hodnotenia žiakov v 2. polroku šk. roka 2019/2020

• Žiaci v 1. ročníku v priebežnom aj záverečnom hodnotení budú hodnotení slovne.

• V 2. – 4. roč. v čase mimoriadnej situácie vo všetkých predmetoch okrem výchovných predmetov sa priebežné hodnotenie realizuje formou slovného hodnotenia v zmysle Metodického pokynu MŠVVaŠ SR č. 22/2011 na hodnotenie žiakov.

Záverečné hodnotenie bude prebiehať formou klasifikácie vo všetkých predmetoch okrem predmetov:

TSV ( Telesná a športová výchova ),

HUV ( Hudobná výchova ),

VYV ( Výtvarná výchova ),

PVC ( Pracovné vyučovanie ),

NBV ( Náboženská výchova ),

ETV ( Etická výchova ),

RGV ( Regionálna výchova ),

INF ( Informatika ).

Tieto predmety boli pôvodne klasifikované, avšak podmienky v čase prerušeného  vyučovania neumožňujú naplniť ich výchovno-vzdelávacie ciele plnohodnotnou realizáciou.

Výchovné predmety sa na konci školského roka nebudú hodnotiť, na vysvedčení sa uvedie slovo ,, absolvoval,,  / ,, absolvovala,,.

• V 5. – 9. roč. v čase mimoriadnej situácie vo všetkých predmetoch okrem výchovných

predmetov sa priebežné hodnotenie realizuje formou slovného hodnotenia v zmysle

Metodického pokynu MŠVV a Š SR č. 22/2011 na hodnotenie žiakov.

INF ( Informatika ),

TSV ( Telesná a športová výchova ),

THD ( Technika ),

HUV ( Hudobná výchovná ),

VYV ( Výtvarná výchova ),

NBV ( Náboženská výchova ),

ETV ( Etická výchova ),

OBN ( Občianska výchova ).

Tieto predmety boli pôvodne klasifikované, avšak podmienky v čase prerušeného vyučovania neumožňujú naplniť ich výchovno-vzdelávacie ciele plnohodnotnou realizáciou.

Výchovné predmety sa na konci školského roka nebudú hodnotiť, na vysvedčení sa uvedie slovo ,, absolvoval,,  /  ,, absolvovala,,.

• Podklady na hodnotenie výchovnovzdelávacích výsledkov žiakov získava učiteľ v čase prerušeného vyučovania z:
            1. portfólií žiackych prác
            2. rozhovorov so žiakmi
            3. projektov
            4. riešenia komplexných úloh
            5. samostatných praktických prác žiaka
            6. konzultácií s rodičmi

s prihliadnutím na individuálne podmienky každého žiaka.

Pri záverečnom hodnotení – klasifikácie sa v čase prerušeného vyučovania berú do úvahy známky za 1. polrok z daného vyučovacieho predmetu, známky, ktoré žiaci získali od 01.02.2020 v období riadnej dochádzky do školy a príp. v období od 16.03.2020 do 06. apríla 2020 ( t. j. do vydania usmernenia MŠVV a Š SR ).

• V čase mimoriadnej situácie je vo výnimočných prípadoch možné určiť pred postupom do vyššieho ročníka preskúšanie u tých žiakov 2. stupňa ZŠ, ktorí si zo subjektívnych príčin nesplnili požiadavky vyučovania na diaľku a dosiahli neuspokojivé výsledky za obdobie pred prerušením vyučovania.

• Preskúšanie je možné najskôr dva mesiace po obnovení vyučovania v školách alebo do 31.08.2020. O preskúšaní žiaka rozhoduje pedagogická rada. V čase mimoriadnej situácie žiaci druhého stupňa ZŠ, ktorí v 1. polroku dostali známku nedostatočnú z dvoch a viac predmetov alebo boli neklasifikovaní, môžu absolvovať komisionálne  skúšky najneskôr do 31.08.2020.

Tento dokument je záväzný a tvorí prílohu ŠkVP našej školy.

Mgr. Denisa Slížová,  riaditeľka ZŠ s MŠ Bánov

Riaditeľka ZŠ s MŠ Bánov Mgr. Denisa Slížová, oznamuje žiakom a ich zákonným zástupcom, že vzhľadom k mimoriadnej situácii nie je možné napĺňať ciele nasledovných vyučovacích predmetov: TSV, HUV, VYV, ETV, NBV, RGV, INF, THD, OBN kvalitnou a plnohodnotnou výučbou. Na základe týchto skutočností Vám oznamujeme, že tieto vyučovacie predmety budú neklasifikované.

Ďalej oznamujeme žiakom a rodičom, ktorí majú záujem o prevzatie vecí zo skriniek (úbor na cvičenie, uteráčik, prezuvky, kufrík ...), že tak môžu urobiť 22.04. v čase od 8:00 do 12:00 a 23.04. v čase od 12:00 do 16:00.