• Do školy na bicykli

• Opäť úspešní "do školy na bicykli"

Tento školský rok sme sa opäť zapojili do celoslovenskej aktivity a súťaže zároveň Do školy na bicykli. Vďaka aktivite našich žiakov sa nám podarilo vyhrať DRUHÉ MIESTO! Ďakujeme všetkým, ktorí sa zapojili a aj naďalej budeme podporovať deti v zdravom štýle života, ktorý pomáha nielen im, ale aj životnému prostrediu .

Napísala : Mgr. Petra Villemová

• Halloween

• Halloween u nás na škole,

spestrili sme si hodiny čítania,pracovného vyučovanie a výtvarnej výchovy.

Napísala : Mgr. Monika Rampašeková

• Dištančné vzdelávanie ZŠ Bánov

• Jesenné prázdniny a dištančné vzdelávanie

Riaditeľka ZŠ s MŠ Bánov, Mgr. Denisa Slížová, na základe rozhodnutia ministra školstva, vedy, výskumu a športu zo dňa 23.10.2020 oznamuje:

1. jesenné prázdniny sa uskutočnia v termínoch 30.10.,02.11.,06.11. a 09.11.2020,

2. s účinnosťou od 26.10.2020 do odvolania sa prerušuje školské vyučovanie v základnej škole v 5.-9. roč., zabezpečené bude dištančnou formou,

3. vyučovanie na roč. 1.-4. pokračuje nezmenenou prezenčnou formou,

4. ranný školský klub detí a popoludňajší školský klub detí pokračujú v nezmenenom režime,

5. vyučovanie, kt. je zabezpečené dištančnou formou (roč. 5.-9.) je povinné, ospravedlnená absencia je možná len z dôvodov uvedených v školskom poriadku 2020/2021,

6. neospravedlnená absencia na dištančnom vzdelávaní je považovaná za porušovanie školského poriadku 2020/2021 (záškoláctvo),

7. rozvrh hodín dištančného vzdelávania obdržali žiaci od svojich triednych učiteľov.

• Deň úsmevu

•       Deň úsmevu.Úsmev je najkrajšia vec,ktorú nosíš.Napriek rúškam, sme si v tento deň na našej škole vyčarovali úsmev na tvári.Na hodinách VYV a PVC a v družine si žiaci vyrobili svojich veselých smajlíkov.

Napísala : Mgr. Monika Rampašeková

• OZNAM ŠKD

• Na základe aktualizovaných opatrení pre základné školy a školské zariadenia zo dňa 11.10. 2020 vám oznamujeme, že školský klub detí bude v našej ZŠ prevádzkovaný tak, že nebude dochádzať k premiešavaniu deti medzi jednotlivými triedami. Vytvorili sme 4 oddelenia ŠKD – I.A, I.B, II.A, III.A. Povinnosťou žiakov v ŠKD je nosiť rúško - v triede ŠKD, v interiéri i v exteriéri školy.

Za pochopenie ďakujeme.

Plné znenie aktualizovaného manuálu pre školy a školské zariadenia nájdete:

• Stavba Zeme

• Na hodine biológie v 9. ročníku sme sa učili o stavbe našej Zeme. Na podnet Mgr. Bálintovej šikovná žiačka Viktória Kecskésová vyrobila 3D model našej Zeme spolu s projektom.

• Žiacka školská rada

• Aj v tomto školskom roku na našej škole pôsobí žiacka školská rada. Tvoria ju zástupcovia všetkých tried na druhom stupni, má teda 10 členov. Na svojom úvodnom zasadnutí bola v tajnom hlasovaní za predsedníčku zvolená Michaela Janičová (9.A) a podpredsedníčkou je Laura Klučková (8.A). Cieľom žiackeho parlamentu je naučiť žiakov niesť istú mieru zodpovednosti za život vo svojej škole, ale aj podporiť ich tvorivosť a samostatnosť.Aj v tomto roku máme pre žiakov školy pripravené aktivity, no ich realizácia bude závisieť aj od vývoja epidemiologickej situácie v krajine. Budeme radi, ak aj ostatní žiaci prispejú svojimi nápadmi a návrhmi na školské aktivity. Posielať ich môžete na emailovú adresu ŽŠR parlament.banov@gmail.com

Napísala: Mgr. Lucia Énekešová, koordinátor ŽŠR /j.j/  Za foto ďakujeme pánovi M.Klobučníkovi

• Jesenné tvorivé dielne v ŠKD

• Dňa 1.10.2020 sa deti vyšantili na tvorivých dielňach, ktoré sa konali v priestoroch ŠKD v popoludňajších hodinách. Mohli si vyrobiť farebný strom, myšku, ježka, veselú tekvičku a jabĺčko s červíkom. Deťom sa tvorivé dielne veľmi páčili a nevedia sa dočkať ďalších dielní.

Napísala: PaedDr. Ľubica Ostrozlikova /j.j/

• Jesenná výzdoba školy

•                 Jesenné dni priniesli pestrú paletu farieb aj do našej školy. Krásne dekorácie a výrobky s tematikou jesene žiaci vytvorili nielen pod vedením pani učiteliek ale aj samostatne doma.